11 Aralık 2018
  • İstanbul6°C
  • Ankara5°C

BAKAN CANİKLİ, ŞİLELİLERE MİLLİ SANAYİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli Şilelilerle buluştu. Bakan Canikli bir erkek kuaförü ziyaretinde eline makas alarak bir vatandaşı tıraş etti.

Bakan Canikli, Şilelilere Milli Sanayi hakkında bilgi verdi

10 Haziran 2018 Pazar 00:45

Bakan Nurettin Canikli'nin Şile ziyareti Hüseyin Keçici Camii önünde başladı. Bakan Canikli'yi Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı İlhan Ocaklı ve vatandaşlar karşıladı. Bakan Canikli Üsküdar Caddesi esnafını ziyaret ederek sohbet etti. 

Şile ziyaretine Ağva’da devam eden Canikli tüm esnafı tek tek ziyaret ederken iftarı Ağva Meydanında açtı. Ağva iftarında konuşan Bakan Canikli yerli ve milli sanayinin gelişimine dikkat çekerken Milli Savunma Bakanlığı olarak yapılan silah ve araçları üretim sürecinden bahsetti.


İftar’ın ardından Belediye tarafından geleneksel hale getirilen ve öğrencileri ders çalışmaya teşvik eden, okul birincilerine hediyeler verildi. Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ile birlikte hediyeleri veren Bakan Canikli, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

canikli-sile2.jpg

GENÇLERLE SORU-CEVAP

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Işık Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Geçmişte ülkemizin sağlık, savunma sistemleri, eğitim, ekonomik yapısı üzerine sohbet edildi.

Gençlerle yapılan sohbetin ardından Şilelilerle buluşan Canikli, yerli ve milli sanayimizde yapılan üretimleri, teknolojiyi hakkında bilgi verdi. Milli sanayimizde üretilen silahlar, tanklar, helikopterler, İHA ve SİHA’lar başta olma üzere tüm teknolojik gelişmeler ve ürünler hakkında videolarla bilgi verdi.

Uluslararası anlaşmalara ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara da değinen Canikli; “Ayakta kalmak için, dik durmak için kendi teknolojimizi üretmeliyiz, kimseye bağımlı kalmadan, kimsenin tehditleri ve yaptırımları altında kalmadan kendi ekonomimizi ve düzenimizi kendimiz yönetmeliyiz. Ülke sınırlarımıza ve ekonomimize dışarıdan müdahaleye katiyen izin vermeyiz. Bugün bu teknolojiyi ve silahları biz kendimiz üretiyoruz ve Zeytin Dalı operasyonunda kullandık. Hedefimiz dünyada söz sahibi olmak. Bu tür gücün elimizde bulunması savaşa girmekten ziyade karşımızdakilere karşı caydırıcı bir güç olmasıdır. Zeytin Dalı harekatında kullanılan silah ve mühimmatında yüzde 97’si yerli ve millidir. Müttefiklerimiz bize silah vermediler, biz yaptık. Hamdolsun daha iyisini yatık.” diye konuştu.

canikli-sile.jpgcanikli-sile1.jpgcanikli-sile3.jpgcanikli-sile4.jpgcanikli-sile5.jpgcanikli-sile6.jpgcanikli-sile7.jpgcanikli-sile8.jpg

10 HAZİRAN 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.