22 Mayıs 2019
  • İstanbul26°C
  • Ankara24°C

BAKAN KURTULMUŞ: İSTANBUL’UN YENİ BİR VİZYONA İHTİYACI VAR

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 14 Nisan’da İstanbul Ticaret Odası (İTO) başkanlığına seçilen Şekib Avdagiç’i ziyaret etti.

Bakan Kurtulmuş: İstanbul’un yeni bir vizyona ihtiyacı var

03 Temmuz 2018 Salı 01:15

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “İstanbul, bir dünya markası, kalbinden deniz geçen, dünyanın en muhteşem su yoluna sahip olan bir kent.”

Görüşme sonrası basına mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Numana Kurtulmuş,  İTO Başkanı ve yönetim kurulunun görevlerine seçilmesi dolayısıyla gecikmiş bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bakan Numana Kurtulmuş, “Türkiye'nin siyasi gündemi, seçimler, kampanya ve arkasından gelişen süreç dolayısıyla biraz gecikmeli olarak bu ziyareti yapıyoruz. Öncelikle kendilerine yeni dönemde hayırlı ve üstün hizmetler, başarılar diliyorum.” dedi.

Şekib Avdagiç ve yönetim kurulundakilerin İstanbul’u çok yakından tanıyan, ciddi bir birikime ve tecrübeye sahip kişiler olduğunu aktaran Bakan Numan Kurtulmuş, şunları söyledi:

ito-numan-kurtulmus.jpg

“Aynı zamanda da İstanbul'un ticaret hayatıyla ilgili önemli bilgi ve deneyim sahibi arkadaşlarımız. Bu dönemde çok başarılı hizmetler de yapacaklarına eminim. Dünyanın merkezi olan İstanbul’un daha güçlü bir uluslararası metropol haline getirilmesinde İTO’nun da fevkalade değerli katkıları olacaktır.”

İTO'nun, İstanbul’un kültür, sanat ve turizm hayatına çok önemli katkıları olacağını aktaran Bakan Numan Kurtulmuş, “Bu vesileyle içeride yaptığımız görüşmede de hangi ortak projeler üzerinde çalışılabilir, kalıcı olarak hangi projeler ortaya konulabilir, bunları müzakere ettik. Zaten yakın bir temas içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

İstanbul’un yeni bir vizyona ihtiyacı olduğunu söyleyen Bakan Numan Kurtulmuş,  “İstanbul, bir dünya markası, kalbinden deniz geçen, dünyanın en muhteşem su yoluna sahip olan bir kent. Dünyanın çok farklı medeniyetlerini bir arada bulunduran bir kent. İstanbul'un yeni bir vizyona ihtiyacı var.”

ito-numan-kurtulmus1.jpg
3 TEMMUZ 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.