18 Ocak 2019
  • İstanbul7°C
  • Ankara-3°C

BAŞKAN ÖZ, MAHALLE BİRİM TEMSİLCİLERİ İLE BULUŞTU

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, her ay yapılan Mahalle Birim Başkanları ve Meclis Üyeleri toplantısının Mayıs ayı oturumuna katıldı.

Başkan Öz, Mahalle birim temsilcileri ile buluştu

15 Mayıs 2018 Salı 12:04

Kartal Belediyesi Organik Pazar Etkinlik Çadırı’nda gerçekleştirilen toplantıya Kartal’daki 20 mahallenin Cumhuriyet Halk Partisi temsilcileri katıldı.

Toplantıya ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Hüseyin Tozkoparan, Mustafa Fehmi Okay ve Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, CHP Kartal İlçe Başkan Yardımcıları; Özel Aydın, Mert Polat, İsmet Ak ve Mahalle Birim Başkanları katıldı. 

Toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, geçen hafta Marmara Denizi’ne kıyısı olan belediyeleri Kapadokya Kartal Hotel’de ağırladıklarını belirterek toplantıda Marmara’nın geleceğinin konuşulduğu söyledi. 

Marmara Denizi’ndeki kirliliğin alarm verdiğini ve önlem alınmadığı takdirde Marmara’da hayatın tamamen biteceğini belirten Başkan Altınok Öz, denize kıyısı olan kentleri büyük bir felaketin beklediğini söyledi. 

Konuşmasına Cumhuriyet Halk Partisi’nin daha önce önerdiği Orta Anadolu’da bir uydu kent projesinin ne kadar gerekli olduğunun ortaya çıktığını belirterek devam eden Başkan Altınok Öz, İstanbul’u bekleyen deprem felaketinde kullanılması hedeflenen yeşil alanların ve hazine arazilerinin imara açıldığını söyledi.

Kartal’da 19 Mayıs’ta geniş çaplı kutlamalar yapacaklarını belirten Başkan Altınok Öz: “ Türkiye’de ilk kez alerjik çocuklar için özel olarak tasarlanan Mevhibe İnönü Kreşi’nin açılışını 19 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’da gerçekleştiriyoruz. Ardından Kartal’ın en büyük ve en kapsamlı parkı Yakacık Havuzlu Park’ı, görkemli bir törenle açıyoruz.

kartal1-296.jpg

Parkımızı, 19 Mayıs Cumartesi saat 14.30’da pop müzik sanatçısı Gökhan Türkmen konseri ile açıyoruz. Yakacık Havuzlu Park, 14.30-18.00 saatleri arasında; DJ Performansı, Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Orkestrası Performansı, Gökhan Türkmen Konseri, yoga-plates atölyesi, geçici dövme atölyesi, satranç-tavla-briç turnuvaları, dart turnuvası ve daha birçok eğlenceli etkinliğin buluşma noktası olacak. Saat 20.45’te ise Kartallı Kazım Meydanı’ndan başlayıp Kartal Meydanı’na doğru devam edecek olan 19 Mayıs Yürüyüşü ve ardından saat 21.30’da gerçekleşecek olan Haluk Levent konseri ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarımızı sonlandırmış oluyoruz.” şeklinde konuştu. Gündemdeki seçimlerle ilgili de konuşan Başkan Altınok Öz, Cumhuriyet’in gerçek teminatının Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu söyleyerek bazı değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıya katılanların ve mahallelerin sorunları aktarılmaya başlarken katılımcılara dağıtılan dosyalarda geçmiş toplantılarda konuşulan sorunlarla ilgili süreçler aktarıldı. Mahalle Birim Başkanları, toplantının sonraki bölümünde hem kendi mahalleleriyle ilgili hem de yaklaşan seçim süreci ile ilgili talep, görüş ve şikâyetlerini iletti. 


15 MAYIS 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.