20 Nisan 2019
  • İstanbul8°C
  • Ankara2°C

BEYKOZLU GİRESUNLULAR DERNEĞİ’NİN KAVACIK’TAKİ İFTAR ÇADIRI YİNE KURULDU

Beykozlu Giresunlular Derneği tarafından Beykoz Kavacığı’na 12 yıldır aralıksız kurulan iftar çadırının 13. kuruldu.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin Kavacık’taki iftar çadırı yine kuruldu

15 Mayıs 2018 Salı 00:05

Ramazan ayının başlaması nedeniyle Beykoz Kavacık’ta kurulan iftar çadırı Ramazan ayı boyunca yerli ve yabancı misafirlerle yine karşılayacak. Özel aşçılar tarafından pişirilen yöresel yemekler ile birlikte yöresel tatlılarda misafirler ikram edilecek.

Beykozlu Giresunlular Derneği düzenledikleri iftar çadırı geleneğini bu yılda sürdürdü. Kavacığa kurulan iftar çadırı ile ilgili bilgi veren Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Ali Bilir, ‘Ramazan ayı birliğimizin manevi duygularımızın zirve yaptığı aylardandır. Bu ülkenin ve bölgemizin birliği beraberliği geleceğine her birimizin sahip çıkması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Giresunlular olarak biz büyük aileyiz, kardeşliğin ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum. Ramazan ayında hep birlikte bir araya geleceğiz, geleneksel hale gelen bu iftar sofralarının oluşmasında emeği geçen başta hayırsever iş adamlarımıza ve ekip arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum’ dedi.

ali-bilir1-018.jpg

GÜNDE 500 KİŞİLİK YEMEK HAZIRLANIYOR

Kurulan iftar çadırında her gün akşam aşçılar tarafından beş yüz kişilik yemek hazırlanacağını belirten Başkan Ali Bilir, ‘İftar soframızın yemekleri hayırsever hemşeri ve dostlar sayesinde sağlanmaktadır. Bizler dernek olarak aracıyız. Dernek olarak amacımız vatandaşlarımıza hizmet etmek. Giresunlular olarak sadece doğup büyüdüğümüz toprak olarak değil doyup büyümeye devem ettiğimiz her yerde örnek vatandaşlar olarak yaşadığımız bölgeye katkı sağlamaktır. Bu vesile ile ben bütün Beykoz halkının ve hemşerilerimin ramazan ayının hayırlı geçmesini temenni ediyorum’ diye konuştu.

ali-bilir2-012.jpg

HİJYENİK BİR ORTAM

Kurulan iftar çadırda Ramazan ayı boyunca derneğin yönetim kurulundan görevli kişilerinde bulunduğunu belirten Beykozlu Giresunlular Dernek Başkan Ali Bilir, ‘Kurulan iftar çadırımızda aşçılarımız hijyenik bir ortamda her gün üç ayrı yemek pişiriyor. Görevli arkadaşlarımız çadırın içi dışı ile ilgili temizlik, güvenlik vs. ile ilgili her türlü ortamı sağlıyor. Çadırın iç ve dışının hijyenik olması için gerek belediyemizden gerek ise temizlik firmalarından ekipman çağırıp ortam temizlenip hazırlıyor.  Aşçılar tarafından pişirilen yemekler akşam ezanına yakın bir zamanda görevliler tarafından dağıtım yapılıyor.  Yerli yabancı o saatte yolu düşen herkesi iftar çadırımızda misafir ediyoruz. Yenilen yemek sonrası misafirlerimiz memnun bir şekilde çadırımızdan ayrılıp çadırın kuruluşundan yemeği pişirilişinden dağıtımına kadar bütün herkese teşekkür ederek buradan ayrılıyor.  Bende gerek bu ortamda gerek diğer ortamda etkinliklerde derneğimize maddi ve manevi destek veren bütün hayır sever hemşerilerime ayrı ayrı bir kez daha teşekkür ederim’ dedi

ali-bilir5-005.jpgali-bilir4-007.jpg

15 MAYIS 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.