23 Ocak 2019
  • İstanbul12°C
  • Ankara4°C

BU PROJE KARTAL BELEDİYESİ'NE ÖDÜL GETİRDİ

Kartal Belediyesi, ‘Atık Yağlar Sizden Bisiklet Bizden’ kampanyasıyla ödüle layık görüldü.

Bu proje Kartal Belediyesi'ne ödül getirdi

02 Mayıs 2018 Çarşamba 12:00

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından bu yıl 5.si düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi kapsamında sera gazı salınımında cimri davranan ve iklim değişikliğiyle mücadeleye destek veren kuruluşlara Düşük Karbon Kahramanı ödülleri verildi.

İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende ‘Düşük Karbon Kahramanı’ ödülü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Adnan Tan tarafından Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars’a takdim edildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, İstanbul Ticaret Odası, Elektrik Üretim A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu, Marmara Belediyeler Birliği, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Avustralya Hükümeti Ticari Ataşesi’nin destekleriyle düzenlenen ödül töreninde konuşan İTÜ Öğretim Üyesi ve SÜT-D Başkanı Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, insanoğlunun iklimi değiştirdiğine dikkat çekti.

Karaosmanoğlu, “İklim dostu yaşamı başarmamız mühim ve gerekli. Bu gidişe bir dur demek lazım. Sanayimiz, düşük karbon ekonomisiyle ilerleyerek büyümeli” dedi.

kartal-284.jpg

Atık Yağlar Sizden Bisiklet Bizden

Atık yağlar, yağmur suları ile yer altı sularına ve denizlere ulaşarak, temiz su kaynaklarını kirletiyor. Kullanılmış bitkisel ve hayvansal yağlar, evsel atık su kirliliğinin % 25’ini oluşturuyor. Tüm bu ve benzeri olumsuzluklar karşısında bitkisel atık yağların çevreye verdiği  zararının önüne geçebilmek için Kartal Belediyesi’nin yıllardır başarıyla yürüttüğü ‘Atık Yağlar Sizden Bisiklet Bizden’ kampanyasına katılım her geçen gün büyüyor. Kartal Belediyesi; kampanya kapsamında, 250 litre atık yağ toplayan okullara 1 bisiklet hediye ediyor.

kartal1-285.jpgkartal2-197.jpgkartal3-109.jpg

2 MAYIS 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.