22 Mayıs 2019
  • İstanbul26°C
  • Ankara24°C

DİLEK SABANCI EĞİTİM ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Sabancı Vakfı'nın eğitim alanındaki başarıları teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiği ödül programlarından biri olan "Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri", 7 Haziran 2018 Perşembe günü düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri verildi

11 Haziran 2018 Pazartesi 02:00

Törende, Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden ilk üç derece ile mezun olan öğrencilere toplamda 50 Cumhuriyet Altını karşılığı Türk Lirası ödül takdim edildi.

Sabancı Vakfı Başkan Yardımcısı Zerrin Koyunsağan, Sabancı Vakfı Yöneticileri ve mezun öğrencilerin ailelerinin katıldığı törende, okul birincisi Nursena Üçtaş, ikincisi Burçin Erdaş ve üçüncüsü Döndünur Terme'ye ödülleri ve başarı sertifikaları verildi.

Törende konuşan Sabancı Vakfı Başkan Yardımcısı Zerrin Koyunsağan,"Vakfımız, 44 yıldır Türkiye'nin her bölgesinde eğitim kurumlarından öğretmenevlerine, öğrenci yurtlarından kültür merkezlerine kadar 120'yi aşkın kalıcı eser kazandırdı. Merhum Sakıp Sabancı, Vakfın yaptığı her çalışmanın sonunda, 'Bunun eğitimle ilgili ayağı ne olacak?' diye sorardı. Sabancı Vakfı'nın ülkemize kazandırdığı eğitim kurumları bu çabaların sonunda gelişmiş projelerdir. Bu projeler arasında yer alan Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de Sakıp Sabancı'nın teşvikiyle Sayın Dilek Sabancı tarafından yaptırılmış ve siz gençlerin eğitimine katkı sağlaması hedeflenmiştir. Bugüne kadar okulumuzdan mezun olan öğrencilerin gösterdiği başarılar bu hedefe ulaştığımızın en güzel göstergesidir. Sizlerle gurur duyuyoruz. Yepyeni başarılara imza atacağınız bu yeni yolda, şansınızın ve bahtınız açık olmasını ve başarılarınızın devamını diliyoruz" dedi.

Sabancı Vakfı, Dilek Sabancı Eğitim Ödülleri kapsamında 18 yıldır, ilk 3 derece ile mezun olan öğrencileri ödüllendirirken, üniversiteyi en yüksek puanda kazanan 3 öğrenciye de Dilek Sabancı Başarı Bursu veriyor.

dilek-sabanci.jpegdilek-sabanci1.jpg

11 HAZİRAN 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.