22 Mayıs 2019
  • İstanbul26°C
  • Ankara24°C

FENERBAHÇE KONGRESİNDE BUGÜN NELER YAŞANDI! YÖNETİM LİSTELERİNDE KİMLER VAR?

Fenerbahçe Spor Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde başladı.

Fenerbahçe kongresinde bugün neler yaşandı! Yönetim listelerinde kimler var?

02 Haziran 2018 Cumartesi 19:40

2 gün sürecek Kongreye Başkanız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve çok sayıda genel kurul üyesi katıldı. Divan Başkanlığını Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük’ün yaptığı Kongrede, mevcut Başkan Aziz Yıldırım, eski Asbaşkanlarımızdan Ali Koç ve 4 kongre üyesi, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Türkiye’de ve Kulübün tarihinde bir ilk olarak Stadımızda gerçekleştirilen Kongrenin açılışını Asbaşkanlardan Şekip Mosturoğlu yaptı. 

Mosturoğlu, “Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısına hoş geldiniz. Değerli katılımcılar hemen bitişikteki okulda TEOG sınavı var. Mümkün olduğu sürece onları rahatsız etmeyecek şekilde kongremizi sürdürelim. Değerli hazurun, Tüzüğümüzün 24. Maddesinin 2. Bendi uyarınca çoğunluk aranmaksızın genel kurulumuzu açıyorum. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Daha sonra her iki başkan adayının da ortak önergesi gereği Kongre Divan Başkanlığına Ahmet Vefa Küçük oybirliğiyle seçildi.   

fenerbahce-kongre.jpg

Kongre Divan Başkanın ve divan kurulunun oluşturulmasının ardından sözü alan Vefa Küçük, “Kulübümüzün 3 sene daha yönetimine talip olanlar arasındaki yarışı yönetmek ve sandıklarda emniyeti sağlamak ve Kulübümüze yakışan şekilde bu genel kurulu yöneterek Fenerbahçe tarihinin en büyük ve en geniş katılımlı genel kurulunu yönetme imkanını sizlerin oylarıyla bulduk. Beni ve diğer 6 arkadaşımı böyle önemli bir göreve getirdiğiniz için hepinize kendi adıma ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Fenerbahçe Spor Kulübü Tüzüğüne göre gündem oylamasına geçmeden önce Başkan adayları kendi isimlerine havi ve en az 200 genel kurula katılma hakkı elde eden delegelerin noter imzalı teklifiyle adaylıklarını koyacaklardır. Yine tüzüğümüze göre yönetim kurulu asıl ve yedek üyeleri ve kurullarının asıl ve yedek üyelerini de başkan adayları arzu ederlerse kendi dilekçelerin ekinde bu isimlerin altına kendi imzaları atmak suretiyle öneride ve müracaatta bulunabilirler” dedi.


Eski başkanlardan Ali Şen'in konuşmasının ardından iki başkan adayının temsilcileri Şekip Mosturoğlu ve Semih Özsoy kürsüye gelerek kongrede kulllanacakları seçim renklerini belirlediler.

Divan Başkanı Vefa Küçük, lacivert rengin müstakil adaylara ait olduğunu söyledikten sonra daha önce varılan anlaşmaya göre Aziz Yıldırım'ın temsilcisi Şekip Mosturoğlu sarı, Ali Koç'un temsilcisi Semih Özsoy da beyaz rengi seçti.  

Kurulların Adayları Belli Oldu

Bu arada, sabah saatlerinde Sicil Kuruluna verilen başkan adaylarının kurullara aday gösterdiği isimler, Sicil Kurulu tarafından onaylandı. Buna göre adayların yönetim kurulu listeleri şu şekilde:
 
Başkanımız Aziz Yıldırım'ın Listesi

Asil üyeler: Mithat Yenigün, Mehmet Kocadon, Nihat Özbağı, Mahmut Uslu, İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Ömer Temelli, Önder Fırat, Ozan Balaban, Ahmet Özokur, Fatih Öztürk, Selim Kosif, Ahmet Ketenci, Metin Doğan
Yedek üyeler: Yasemin Merçil, Yahya Uğur, İlyas Bulcay, Barış Göktürk, Levent Kınay, Murat Salar, Eray Arda

Başkan Adayı Ali Koç'un Listesi: 

Asil Üyeler: Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan
Yedek üyeler: Belgin Aral, Alper Pirşen, Ozan Korman Tarman, Metin Sipahioğlu, Selahattin Baki, Muhittin İlker Dinçay, Esra Nazlı Ercan.

Fenerbahçenin 2018 Bütçesi 567,5 Milyon TL

Kongre üylelerin raporlar hakkında görüşlerini bildiren konuşmalarının ardından Asbaşkanlarımızdan Ozan Balaban kürsüye gelerek; Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 2018 yılı bütçesini üyelere okudu.Fenerbahçe Spor Kulübü 2018 Yılı Bütçesi üyelerin oylarıyla 567 milyon 449 bin 200 TL olarak kabul edildi. 

Yönetim Kurulu İbra Edildi
Toplantıda daha sonra Vefa Küçük’ün yaptığı oylamayla, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu faaliyetlerinden ötürü ibra edildi. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu raporları üyelerimizin oylarıyla ibra edildi.

Yönetime Yetki Verildi

İbraların ardından Kulüp için gerekli görülen her türlü gayrimenkul yatırımlarının yapılması, gayrimenkul satın alınması, satılması, satın alma için her türlü kredinin temini, buna ilişkilerin işlemlerin ifası, ipotek, intifa irtifak hakkı ve yasalarda belirlenmiş her türlü ayni hak tesisi ile şirketler, ticari işlemler kurulması, kurulmuş şirketlere ortak olunması, gayrimenkul yatırım ortaklarının kurulması, Kulübe bağlı şirketler lehine ipotek tesisi hususlarında yeni oluşacak Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu delegeleri ile Özerk federasyonların delegelerinin seçimi ve sair konularda yeni oluşacak Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

İhraç Kararları Oylandı

Tüzüğümüzün 63/2 maddesi kapsamında kulüp üyeliğinden ihraç edilen Atilla Tarık Aksu’nun ve Filiz Aydoğan’ın ihraç kararının onaylanması veya kaldırılmasının ayrı ayrı Genel Kurul Üyelerimizin oylarına sunuldu. Üyelerin oyları sonucu Atilla Tarık Aksu’nun ihraç kararı onanırken, Filiz Aydoğan’ın ihraç kararı onanmadı.

Kongrenin ilk gününün son bölümünde başkan adaylarının konuşmaları yer aldı. Başkan adayları Ali Koç ve Aziz Yıldırım kürsüden üyelere seslendi.

Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ın konuşmalarıyla Kongre ilk gün programı tamamladı. Kongre'de.3 Haziran Pazar günü (Yarın) başkan adayları ve kurulları için oy verme işlemi gerçekleştirilecek.26 bin 002 Kongre Üyemizin oy verme hakkının olduğu kongrede oy verme işlemi saat 10.00'da başlayacak.


2 HAZİRAN 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.