23 Ocak 2019
  • İstanbul9°C
  • Ankara3°C

FEVZİYE MERİÇ ÇOCUK DESTEK EĞİTİM MERKEZİ ÜSKÜDAR'DA AÇILDI

Üsküdar Belediyesi, anne veya babasını kaybeden çocukların yaşamış olduğu travmaları atlatmalarına yardımcı olmak amacıyla, Fevziye Meriç Çocuk Destek Eğitim Merkezi’ni hizmete açtı.

Fevziye Meriç Çocuk Destek Eğitim Merkezi Üsküdar'da açıldı

08 Nisan 2018 Pazar 01:36

Fevziye Meriç Çocuk Destek Eğitim Merkezi’nin açılışına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Selim Çelenk, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Prof. Dr. Ümit Meriç, çok sayıda çocuk ve vatandaş katıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, " En anlamlı ve kalıcı işlerin, eğitimin yapılacağı çok önemli bir merkezin açılışındayız. Bu merkez inanıyorum ki çocuklarımız için özellikle yetim ve öksüz çocuklarımız için şefkat, eğitim, sevgi merkezi olarak hizmet sunacaktır. Merhume Fevziye Meriç adının verilmesi de çok anlamlıdır. Hiçbir zaman hakkını ödeyemeyeceğimiz bir ailenin mensubunun isminin burada yaşatılması bizim için de bir iftihar vesilesidir," diye konuştu.

uskudar2-140.jpg

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan açılışta konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl  Müdürü Selim Çelenk, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın hizmet alanında insanın doğumundan vefatına kadar herkesi kucaklayan bir mana var. İşte bu manalardan birini ilgilendiren çocuklarımızın geleceğe hazırlanması için hizmete sunulan bu mekân da bizim çok önemsediğimiz bir mekân. Bunun için Hilmi Türkmen'in buradan alacağı dualar ve Fevziye Meriç’e buradan gidecek dualar çok önemli.

uskudar1-163.jpg

Biz de dualara ortak olmak için buraya geldik, iyi ki de geldik. Peygamber Efendimizin manevi ruhaniyetini de buraya davet etmek üzere bir Hadis-i Şerif’ini sizlere arz etmek istiyorum, ‘Yetimi koruyup gözetenle cennette yan yanayım,’ buyuruyor. Değerli dostlar bu büyük bir müjdedir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın manasının içinde gizlendiği ama çok daha anlamlı olan yetimlere karşı nasıl muamele yapılacağını bizlere talimatlandıran ve müjdeleyen Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) bize açtığı bu yol çok önemli. Biz de çocuklarımızı geleceğe hazırlamak üzere güzel projelerde, onlara verilecek olan maddi ve manevi eğitimle geleceklerini hazırlamaya çalışacağız,” dedi.

Fevziye Meriç’in kızı Ümit Meriç annesinin isminin çocuklar için açılan bir merkeze verilmesinin çok değerli olduğunu ifade ederek, “Anne, öğretmen, eş olarak isimsiz kahramanlardan birisidir Fevziye Meriç, evladı olarak ailem adına tekrar tekrar teşekkür ediyorum,” dedi.

Kurdele kesimi ile merkezin açılışını gerçekleştiren protokol üyeleri, merkezin içerisini gezerken çocuklar da kendileri için hazırlanmış olan gösteriyi izledi.

uskudar3-088.jpguskudar-177.jpg
8 NİSAN 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.