18 Ocak 2019
  • İstanbul7°C
  • Ankara-3°C

GİRESUN TURİZMİ YATIRIMCILARINI BEKLİYOR

İran Menşeili Elma Turizm firması yetkilileri Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu ziyaret etti.

Giresun turizmi yatırımcılarını bekliyor

05 Mayıs 2018 Cumartesi 02:22

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde 2017 yılında Van’da gerçekleştirilen Van Turizm Fuarı’na katılımıyla birliktelik sağlanan İran Menşeili Elma Turizm firması yetkilileri Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’nu ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Turizm’de karşılıklı işbirliği görüşmeleriyle birlikte Giresun’a yatırım planlarını aktaran Elma Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehti Rahbihari yapacak oldukları yatırım ile Giresun’a kısa vadede 15 Bin İran’lı turisti çekmeyi planladıklarını belirtti.

Aktivite ve eğlence odaklı bir turizm hedefi koyan yönetim kurulu başkanı “İran’lı turistler yurt dışına çıktıklarında daha çok eğlenmek ve alışveriş yapmayı tercih ediyorlar, Giresun’un coğrafi yakınlığı, insanlarının sıcaklığı ve odanızın önderliği ile bu yatırımları çekebilecek kapasitede. Biz Doğu Karadeniz bölgesinin İran Turistleri tarafından sevileceğini ve bu bölgede daha güzel yatırımlar olabileceğine eminiz. “dedi

giresun-040.jpg

Çakırmelikoğlu ise; Yapacak oldukları yatırımlarda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’nın her türlü desteğinin her zaman olacağını ve yabancı yatırımın ilimiz için çok önemli olduğunu  ve yatırımları sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

Görüşmede yer alan Giresun Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner ise Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Çalışmaların Turizm Alt Yapı Birliği ile birlikte yürütüldüğünü söyledi.

5 MAYIS 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.