26 Mart 2019
  • İstanbul7°C
  • Ankara1°C

İBB BAŞKANI UYSAL: 'DARBEYİ PÜSKÜRTTÜK AMA DAHA İŞİMİZ BİTMEDİ'

15 Temmuz Derneği’nin organizasyonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi’nin katkılarıyla “II. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu” düzenlendi.

İBB Başkanı Uysal: 'Darbeyi püskürttük ama daha işimiz bitmedi'

12 Temmuz 2018 Perşembe 01:41

II. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu’nda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Darbeyi püskürttük ama işimiz bitmedi. Asıl iş FETÖ’nun oluşumdan gelişimine ve darbe kalkışmasına kadar uzanan sürecin detaylıca analiz edilmesidir” dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mevlüt Uysal, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut AK, 15 Temmuz Derneği Başkanı Abdurrahman Tarık Şebik, 15 Temmuz Şehitlerinin yakınları, 15 Temmuz Gazileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gazeteciler, yazarlar, akademisyenler, başta olmak üzere çok sayıda katılımcı ve davetlinin yer aldığı sempozyumda darbe girişiminin siyasi sonuçları, FETÖ gerçeği ve darbe girişiminin medyada ele alınış biçimi masaya yatırıldı.

mevlut-uysal1-008.jpg

MİLLET HAİNLERİN HESABINI BOŞA ÇIKARTTI

Sempozyuma İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da katıldı. Milletin darbecilere karşı destansı mücadele verdiğine vurgu yapan Uysal, “Tanklara, tüfeklere, bombalara, üzerlerine sıkılan kurşunlara rağmen milletimiz adeta çıplak elle FETÖ’cu hainlere karşı destansı bir mücadele verdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde milletimiz yekvücut olarak Türkiye’yi ve akabinde İslam dünyasını hedef alan dış güçlere geçit vermedi. FETÖ’yu destekleyen dış güçlerin asıl hedefi Türkiye ile birlikte İslam dünyasıydı. Çünkü gittikçe güçlenen Türkiye’de mevcut iktidar devrilirse Türkiye devrilir. İslam dünyasının en önemli kalesi konumundaki Türkiye devrildikten sonra da İslam dünyası son dönemdeki kalkınma ivmesini kaybeder. Böyle hesap yapıyorlardı. Ancak milletimizin feraseti, cesareti ve Rabb’imizin yardımıyla elhamdülillah bu hesapları boşa çıkarttık” diye konuştu.

12 TEMMUZ 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.