23 Ocak 2019
  • İstanbul12°C
  • Ankara4°C

İLAÇ ÜRETİM TESİSİ ABDİBİO HİZMETE AÇILDI

106 yıldır dokunduğu hayatları iyileştirme misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, Türkiye'nin en büyük biyoteknolojik ilaç üretim tesisi AbdiBio'yu törenle hizmete açtı.

İlaç üretim tesisi AbdiBio hizmete açıldı

12 Mayıs 2018 Cumartesi 10:49

Törende 400 milyon TL'lik yatırımla tamamlanan AbdBio'nun açılışının yanı sıra 600 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirilecek Steril Enjektabl ve Onkoloji Üretim Tesislerinin temeli de atıldı.

Açılış ve temel atma törenlerine, Bursa Milletvekili ve eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, Başkan Vekili Nesrin Barut Esirtgen, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kamil Esirtgen, İcra Kurulu & Yönetim Kurulu Üyesi Cenan Esirtgen, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe ile iş dünyasının temsilcileri katıldı.

abdi-ibrahim.jpg

Nezih Barut, yaptığı konuşmada AbdiBio'nun biyoteknolojik ürünlerin ithalatının azalmasında ve ihracatının artmasında rol oynayarak cari açığa da ilaç olacağını belirtti. "Esenyurt üretim kompleksimizin toplam yatırım tutarı 2.5 milyar TL. Yurtdışı yatırımlarımız ile birlikte bu rakam 3 milyar TL'ye ulaştı. Sektörümüzün gelişimine hizmet etmek, en önemlisi de doğup büyüdüğümüz topraklara olan borcumuzu ödemek en büyük arzumuz. Biz şirket olarak değerimizi, memleketimize olan katkımızla ölçeriz. Bu inançla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha fazla yatırım yaparak, daha fazla üreterek, daha fazla ihracat gerçekleştirerek ve daha çok istihdam sağlayarak hem şirketimize hem de ülkemiz ekonomisine değer katmaya devam edeceğiz" dedi.


12 MAYIS 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.