25 Mart 2019
  • İstanbul8°C
  • Ankara-2°C

KARTAL’A ENGEL YOK

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlü Engelliler Koordinasyon Şefliği tarafından “Dünya Engelliler Haftası” dolayısıyla hazırlanan program kapsamında bir tekne turu düzenlendi.

Kartal’a engel yok

17 Mayıs 2018 Perşembe 15:17

Bu yıl ikincisi düzenlenen tekne turunda engelli vatandaşları uğurlamaya Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Kemal Özdemir, Kartal Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Oğuzhan Dumlu, Kartal Belediyesi Deprem Dönüşüm Müdürü Gökhan Akbulut, Kartansaş Genel Müdürü Düzgün Çapar, Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Engelliler Koordinasyon Şefi Özgür Uğur, çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katıldı.

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Kemal Özdemir, Başkan Altınok Öz’ün öncülüğünde 2009’dan bu yana ‘Kartal’a Engel Yok’ anlayışıyla çalışmaya devam ettiklerini hatırlattı. 

Özdemir, “Başkanımız Altınok Öz, göreve geldiği 2009 yılından bu yana engelli vatandaşlarımızın sosyal, kültürel ve ekonomik hayatın içerisinde aktif olarak yer alabilmesi için birçok projeyi hayata geçirdi. Engelli gençlerin, beceri ve yeteneklerini geliştirmesinin önünü açtı. Engelsiz Üretim Atölyesi’nde eğitim alan engelli gençlerimiz, el emekleriyle ortaya çıkardıkları ürünlerden gelir elde eder hale geldi. Engelsiz Bilgi Evi’miz hizmete devam ediyor. İlçemizde engelli vatandaşlarımızın rahatça dolaşabilmesi adına park giriş ve çıkışlarında, kaldırımlarda engelli rampaları yaptık. Yine ilçemizin birçok noktasına Akülü Araç Şarj İstasyonu yerleştirdik.

kartal2-205.jpg

Engelliler konusunda farkındalığı ve duyarlılığı arttırmak adına ilçemizdeki eğitim kurumlarında ve çeşitli platformlarda eğitim ve seminerler düzenliyoruz. Başkanımız Altınok Öz’ün ‘Kartal’a Engel Yok’ sözünün en önemli somut örneklerinden biri de Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Orkestrası’dır. Duyamadıkları sesleri, özel bir eğitimle şekillendirip müzik yapan bu eşsiz orkestra, Kartal’da yapılan çalışmaların engelli gençleri nereye taşıdığının en güzel örneği.. Diğer yandan İşitme Engelliler Futbol takımımız ve İşitme Engelliler Halkoyunları grubumuz, başarılara imza atmaya devam ediyor. Sizler, düzenlediğimiz nu tekne turunda eğlenin, gününüzün keyfini çıkarın” dedi.

kartal3-115.jpg

17 MAYIS 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.