20 Nisan 2019
  • İstanbul8°C
  • Ankara2°C

KARTAL'IN SORUNLARI MUHTARLAR TOPLANTISINDA ELE ALINDI

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün göreve geldiği 2009 yılında başlattığı ve her ayın ilk haftasında düzenlenen muhtarlar toplantısının 112’incisi gerçekleştirildi.

Kartal'ın sorunları muhtarlar toplantısında ele alındı

09 Temmuz 2018 Pazartesi 11:36

2018 yılı Temmuz ayı toplantısında muhtarlar, 9 yıldır devam eden hizmetler ve tamamlanan projelerle ilgili görüşlerinin yanı sıra; mahallelerin sorunlarını paylaştılar.

Kartal Belediyesi Ekolojik Eğitim Çadırı’nda yapılan kahvaltılı toplantıya Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Ali Apaydın, Nuran Keriş, Cengiz Türkmen, Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Gülcemal Fidan, Kartal Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Banu Kocadağ ve Kartal’daki mahalle muhtarları katıldı.

Temmuz 2018 oturumunun açılışında konuşan Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, muhtarlar toplantısının 9 yıldır yapıldığını belirterek muhtarlığın en önemli yönetim kademelerinden biri olduğunu söyledi. Kartal Belediyesi’nin muhtarlardan gelen talepleri önemsediğini ve ilçenin muhtarlardan gelen taleplerin de değerlendirilmesiyle yönetildiğini belirterek sorunların aktarılmasını talep etti.

Toplantının bundan sonraki bölümünde Kartal’daki 20 mahalleden toplantıya katılabilen muhtarlar mahallelerindeki sorunları, görüş ve önerilerini ileterek konuşmalarını yaptı. Sorunların ele alınıp çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantının sonuç bölümünde konuşan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Ali Apaydın ve Nuran Keriş, gündemde olan İmar Barışı kanunu ile ilgili bilgiler verdi.

kartal-316.jpg

Başkan Yardımcısı Ali Apaydın, ayrıca yıkılan Kartal Stadı ile ilgili de bilgilendirme yaptı. Yaklaşık 10 dönümlük alanın 8 dönümünün belediyeye, kalan 2 dönümün ise Milli Emlak’a ait olduğunu vurgulayan Apaydın, 2006’da yapılan plan notuna göre alanın yer altı 2 kat otopark, üstünde ise etrafı dükkânlar ile çevrili meydan olarak yer aldığını ve dolaysıyla kent planlarında stat olmaktan çıktığını söyledi.

İmar Kanunu’na göre bir alanın park yapılması halinde alan içinde kalan kamuya ait parsellerin devrinin söz konusu olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Ali Apaydın, 1 yıldır Milli Emlak’a ait 2 dönümün Kartal Belediyesi’ne devrine ilişkin ilettikleri taleplerine cevap alamadıklarını söyledi. Durum çözülene dek alanın otopark olarak kullanılması için alanda düzleştirme yapıldığını kaydeden Apaydın, otoparkın gelirinin de hiçbir geliri olamayan Kartalspor’a bırakılacağını söyledi.

Kartal Belediyesi Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan ise İmar Barışı konusunda 2004’ten önce yapılmış özelikle elektriği ve suyu olan binaların pek etkilenmediğini belirterek hazine arazisi ve belediye arazisine yapı kuranların korunduğunu ve bu arsaların satışının mecbur kılındığını aktardı. Muhtarların taleplerini, dilek, şikâyet ve önerilerini not aldıklarını ve gereğini yapacaklarını belirten Tozkoparan, belediye birimlerinin de bu konuda duyarlı olacaklarını söyledi.

kartal1-323.jpgkartal3-123.jpg
9 TEMMUZ 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.