23 Ocak 2019
  • İstanbul9°C
  • Ankara3°C

OP. DR. HULUSİ LEVENT, KARTALLI KATIMLICILARA KADIN SAĞLIĞI İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Kartal'da ‘Kadınlarda Böbrek Hastalıkları ve Gebelikte Hipertansiyon’ semineri, Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Op. Dr. Hulusi Levent, Kartallı katımlıcılara kadın sağlığı ile ilgili bilgi verdi

08 Nisan 2018 Pazar 14:40

Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Arda Savaş ve Kartal İlçe Sağlık Müdürü Yardımcısı Halil Peker’in de katıldığı seminerde, gebelik zehirlenmesinin nelere yol açtığı konusu başta olmak üzere kadın sağlığına dair birçok konuda katılımcılara bilgi verildi.

Tuzla Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hulusi Levent’in konuşmacı olarak katıldığı seminerde, gebelerin yüzde 10’unda görülen gebelik zehirlenmesi ile ilgili bilgi verildi. Bu rahatsızlığın nedeninin bilinmediğini ancak tedbir alınabildiğini belirten Op. Dr. Hulusi Levent; gebelerin, normalden 8-10 kilo fazla yük taşır hale gelmelerinden dolayı özellikle son aylarda dinlenmeleri ve uzanmaları gerektiğini söyledi. Gebelikle ilgili başka konulara da değinen Levent, seminerin sonunda dinleyicilerin sorularını da cevapladı. Op. Dr. Hulusi Levent’e seminerin ardından Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Arda Savaş ve Kartal İlçe Sağlık Müdürü Yardımcısı Halil Peker tarafından çiçek takdim edildi.

kartal-268.jpg
8 NİSAN 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.