23 Ocak 2019
  • İstanbul12°C
  • Ankara4°C

PENDİK BELEDİYESİNE 3 ÖDÜL BİRDEN

Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulama Yarışması'nın sonuçları açıklandı.

Pendik Belediyesine 3 ödül birden

19 Nisan 2018 Perşembe 09:15

Pendik Belediyesi  Sağlıklı Çevre Kategorisi'nde Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisi projesiyle  1. olurken, yarışmada 2 de ikincilik  kazandı.

2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi kapsamında gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Arası En İyi Uygulama Yarışması'nın ödülleri sahiplerini buldu.   16-20 Nisan tarihleri arasında Kapadokya'da gerçekleştirilen Kongre esnasında yerel yönetimlere ödülleri takdim edildi.  Akıllı Kent, Sağlıklı Çevre, Sağlık ve Sosyal Hizmet, Sağlıklı Şehir Planlama, Şehir Sağlığını Ölçme ve Şehir Sağlığını Geliştirme Planları Kategorilerinde yapılan yarışmada Pendik Belediyesi 1 birincilik ve 2 ikincilik olmak üzere toplamda 3 ödül birden aldı.

Sağlıklı Çevre Kategorisinde birinci

Türkiye'nin ilk ve Tek Tam Otomatik Ambalaj Atığı Toplama Ayırma Tesisini kuran Pendik Belediyesi,  bu alandaki çalışmalarıyla Sağlıklı Çevre Kategorisi'nde 1.lik ödülüne layık görüldü.  5 Boyutlu Kentsel Dönüşüm Platformu C3PO Projesiyle Akıllı Kent Kategorisi'nde 2. Olan Pendik Belediyesi, Mobil Zabıta Projesiyle Şehir Sağlığını Ölçme Kategorisinde de yine 2. lik ödülünün sahibi oldu. Pendik Belediyesi adına ödülleri Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin aldı. Başkan Şahin ayrıca kongrenin Belediyelerin Rol ve Sorumlulukları Oturumu'nda Sağlık Hizmetlerini anlattı.

pendik-005.jpegpendik1-006.jpegpendik2-006.jpeg
19 NİSAN 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.