23 Ocak 2019
  • İstanbul9°C
  • Ankara3°C

PERAKENDENİN GELECEĞİ Y KUŞAĞI İLE ŞEKİLLENİYOR

Perakende sektörüne yön veren isimler, Koç Üniversitesi ve Migros işbirliğiyle bu yıl sekizinci kez düzenlenen KÜMPEM Forum Perakende Konferansı'nda bir araya geldi.

Perakendenin geleceği Y kuşağı ile şekilleniyor

12 Mayıs 2018 Cumartesi 10:39

10-11 Mayıs tarihlerinde uluslararası konuşmacıların ağırlandığı konferansın bu yılki teması "Perakendeyi Yeniden Tasarlamak" oldu.

Migros'un desteğiyle Koç Üniversitesi'nde perakende sektörünün ihtiyaç ve dinamiklerinin geliştirilmesi amacıyla kurulan KÜMPEM (Koç Üniversitesi-Migros Perakende Eğitim Merkezi) bu yıl 8.sini düzenlediği Perakende Konferansında dünyadan ve Türkiye'den önemli isimlere ev sahipliği yaptı. Perakendeyi yeniden tasarlarken dijitalleşme, çoklu kanal kullanımı, çalışanların geleceğe katkısı, market marka ürünlerin sektöre kazandırdıkları konularında değerlendirmelerde bulunuldu.

Konferansta, Tilburg Üniversitesi'den Prof. Dr. Marnik Dekimpe ve Prof. Dr. Els Gijsbrechts, Mays Business School Coleman Pazarlama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Venkatesh Shankar, Microsoft Emea Perakende Direktörü Ramy Fares, European Business School, Operasyon ve Tedarik Zinciri Yönetimi bölümünden Prof. Dr. Alexander Huebner, Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi ve KÜMPEM Forum Akademik Direktörü Prof. Dr. Gürhan Kök yaptıkları sunumlarda bugünün dünyasında perakendenin yeri ve gelecekteki konumu ile ilgili görüşlerini paylaştılar.

KÜMPEM Forum Direktörü Dr. Meltem Kayhan'ın moderatörlüğünde düzenlenen panelde ise Xedzone Kurucu Ortağı Prof. Dr. Kerem Rızvanoğlu, Demand Known Kurucu Ortağı ve CTO'su Özgür Yazlalı ile Data-Driven Company'den Barış Karakullukçu "Dijital Transformasyon Sonrası ve Deneyim Operasyon Yönetimi" konusundaki deneyimlerini aktardı.

migros_kumpem.jpg

Demir Aytaç: "Migros olarak güçlü insan kaynağımızla perakendenin geleceğini şekillendiriyoruz"

KÜMPEM Forum Perakende Konferansı'nın açılış konuşması, Migros Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç tarafından yapıldı. Aytaç, perakendede dönüşümün merkezinde kalifiye ve inovatif düşünebilen işgücünün yattığını vurgulayarak şunları söyledi: "Migros olarak 45 bin kişilik çok büyük bir istihdam merkeziyiz. Çalışanlarımızın yüzde 80'inini Y kuşağı oluşturuyor. Geleceğin perakendeciliğini de şekillendirecek olan bu kuşaktan öğrenecek çok şeyimiz var.Teknolojiyi en aktif kullanan kuşak. Sürekli değişimi ve gelişimi destekleyen, dinamizmi ön planda tutan çalışma ortamımıza güç katıyorlar. Çalışanlarımız rengarenk, yeni nesil salonlarımızda, küçük-büyük gruplar halinde toplanarak yeni projeler üretebiliyorlar. Bu genç ekipten çıkan tüm projeleri destekliyor, yeni fikirlerin yeşerebileceği platformlar hazırlıyoruz. Perakende çok dinamik bir sektör. Gelecekte daha çok insan perakende sektöründe çalışıyor olacak. Biz de Migros olarak her yıl yaklaşık 6.500 yeni çalışanı bünyemize dahil ediyoruz. Yüzde 98 oranında iç kaynaklardan geleceğin yöneticilerini yetiştiriyoruz."


12 MAYIS 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.