18 Ocak 2019
  • İstanbul7°C
  • Ankara-3°C

TÜRSAB İLE TÜRKİYE BİLİŞİM VAKFI İŞBİRLİĞİ YAPTI

TÜRSAB, Faruk Eczacıbaşı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ile turizmde dijital dönüşümün gerçekleştirilebilmesi için olası iş birliği alanlarını görüştü.

TÜRSAB ile Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği yaptı

27 Nisan 2018 Cuma 01:58

Eczacıbaşı’nın yanı sıra TBV Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Çağdaş Ergin, Projeler Koordinatörü Seda Çakmak, TÜBİSAD Başkanı ve TBV Yönetim kurulu Üyesi Kübra Erman Karaca, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Başkanı ve aynı zamanda TBV Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ultav ile TBV Yönetim Kurulu Üyesi Barış Özistek ve TÜRSAB Stratejik Planlama, Koordinasyon ve Pazarlama Grup Başkanı Levent Demirel de gerçekleştirilen toplantıda yer aldı.

Diğer ülkelerin dijitalleşmelerinin de konuşulduğu toplantıda turizmde big data kullanımından, mobil ödeme sistemlerine kadar birçok konuya değinildi. Türk turizmine ve turizm vasıtasıyla gayri safi milli hasılaya destek olabilecek projelerin hayata geçirilebilmesi adına muhtemel iş birliği alanlarında fikir alışverişinde bulunuldu.

Dijitalleşen dünyada hem ülke turizmine hem de seyahat acentalarına fayda sağlayabilecek projelerin konuşulduğu toplantıda TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, Türkiye’deki turizm sektörünün gerekli dijital atılımlar ile hem turist sayısını arttırabileceğini hem de kişi başı harcanan miktarın arttırılabileceğine vurgu yaptı.

Özellikle paylaşım ekonomisi ekosisteminin gün geçtikçe daha önemli hale geldiğini vurgulayan Eczacıbaşı, Türkiye’de de özellikle turizm alanında paylaşım ekonomisinin gün geçtikçe değer kazandığını ve bu konuda bir geliştirme yapılabileceğine dikkat çekti.

TÜRSAB ve Türkiye Bilişim Vakfı’nın ortaklaşa bir çalışma grubu oluşturarak, diğer paydaşların da dahil edilip, Türk turizmine katkı sağlayacak iş birliği alanlarının görüşüldüğü toplantı karşılıklı iyi niyet mesajları ile sona erdi.

tursab-014.jpg


27 NİSAN 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.