18 Ocak 2019
  • İstanbul7°C
  • Ankara-3°C

TUZLA'DA YKS ADAYLARI BİLGİLENDİRİLDİ

Tuzla Kariyer Günleri’nde 40’a yakın üniversitenin temsilcileri, binlerce gencin gelecek planlamasına rehberlik yapıyor.

Tuzla'da YKS adayları bilgilendirildi

10 Mayıs 2018 Perşembe 01:05

Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuzla Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Tuzla Kariyer Günleri, Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda başladı. 

Tuzla Kariyer Günleri’nin açılışına Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Aydın Bora, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda 40’a yakın üniversite stant açarak gençlerin hayatında dönüm noktasını oluşturan, geleceğine yön çizen YKS öncesi doğru kararla iyi kariyer hedeflerine rehberlik ediyor.

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Aydın Bora: “Tuzla’da eğitim almak ayrıcalıktır” mesajını verdi. Bora, “Tuzla’da eğitim almanın bir ayrıcalığını da bu yıl 3.sünü yapacağımız Kariyer Günleriyle de teyit etmiş oluyoruz. Bizler gençlerimizin gelecek planlamasının, kariyerinin daha sağlıklı olması, hayatına doğru bir şekilde yön verebilmesi için bu faaliyetleri icra ediyoruz. Bir mesleği severek yapan kişi işinde başarılı olur. İnşallah bu Kariyer Günlerinde mesleğinizi seçebilmeniz yönünde ışık tutmuş oluruz.” dedi.

tuzla-164.jpg

Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan da konuşmasına Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın selamını ileterek başladı.

Özcan, “Tercihlerimizi yaparken bazı faktörler bizi etkilemektedir. Sevdiğiniz mesleği yapabilmek için doğru tercihi tüm alternatifleri görerek yapmanız lazım. Bir çok üniversitenin burada stant açması, öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin bu ortamı iyi değerlendirmesi için bir fırsattır. Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı, gençlere fırsat sağlıyor. Burada da bir fırsat var. Bu avantajı değerlendirin” şeklinde konuştu.

Tuzla Kariyer Günleri açılış programının ardından öğrenciler, üniversitelerin stantlarını gezerek merak ettiği sorulara yanıt aradı.

tuzla1-157.jpg

10 MAYIS 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.