18 Ocak 2019
  • İstanbul7°C
  • Ankara-3°C

ÜMRANİYE CELALETTİN ÖKTEN İMAM HATİP ORTAOKULU’NDA BİLİM ŞENLİĞİ AÇILDI

Ümraniye Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu’nda TUBİTAK 4006. No.’lu Bilim Şenliği Sergisi, öğrencilerin ürünlerinden oluşan resim ve elişi sergisi ile Şehit Fatih Mehmethan Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleşti.

Ümraniye Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu’nda Bilim Şenliği açıldı

10 Mayıs 2018 Perşembe 00:20

Açılışlara Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı vekaleten Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk; Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ümraniye Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hüseyin Küçük sergi ve kütüphane hakkında bilgi vererek emeği geçen herkese ve katılımcılara teşekkür etti.

Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, gençlerin yarını inşa edecek olan bireyler olduklarından bahsederek eğitimin ve okumanın önemini anlattı. Çocuklara olan inancından bahseden Gökçimen; Ümraniye Belediyesi ve Başkan Hasan Can’a eğitime katkılarından dolayı teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk: “Ben bir imam hatipli ve eski bir imam hatip öğretmeni olarak, imam hatipli gençleri görünce çok heyecanlanıyorum, mutlu oluyorum. Sizlerin gözlerindeki parlaklığı gördüğümde hayata, İslam ümmetine ve geleceğe dair umutlarım çoğalıyor” dedi. 

Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk “Biz Allah’ı sevmezsek başkalarından emir almayı kendimize görev addederiz. Rabbin nimetleri ve yasakları onun gönderdiği Peygamberin getirdikleridir, o sebeple gönlümüzü sadece Allah’a verdiğimiz zaman en doğru yolu bulmuş oluruz. Bu ülke; bayrak, vatan, Allah ve Ezan-ı Muhammedî sevgisiyle yetişmiş gençlerin omuzlarında, sizlerin hür iradesiyle yükselecek. Çünkü bu topraklar 1071’den beri kalbi Allah ve Resulünün sevgisiyle dolu olan bir medeniyete ait ve öyle de olmaya devam edecek. Çünkü sizlere güveniyoruz. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum” diyerek, serginin ve kütüphanenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

umraniye5-041.jpgumraniye4-076.jpgumraniye2-189.jpgumraniye3-132.jpgumraniye1-219.jpgumraniye-237.jpg


10 MAYIS 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.