18 Ocak 2019
  • İstanbul7°C
  • Ankara-3°C

ÜMRANİYE'DE ÇAMLIK AVRUPA KONUTLARI İLKOKULU'NUN TEMELİ ATILDI

Ümraniye Belediyesi tarafından Çamlık Mahallesinde yaptırılacak olan Çamlık Avrupa Konutları İlkokulu’nun temel atma töreni Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Ümraniye'de Çamlık Avrupa Konutları İlkokulu'nun temeli atıldı

09 Mayıs 2018 Çarşamba 00:10

Çamlık Mahallesinde yaptırılacak olan Çamlık Avrupa Konutları İlkokulu temel atma törenine Başkan Hasan Can'ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Belediye Meclis Üyeleri, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları,  AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Bağışçı Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, mahalle başkanları, muhtarlar, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımı gösterisiyle başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

AK Parti Ümraniye Çamlık Mahalle Muhtarı Hasan Doğan ve AK Parti Ümraniye Çamlık Mahalle Başkanı Güngör Kesmen, birer selamlama konuşması yaparak,  tüm mahallelere olduğu gibi Çamlık Mahallesine de yaptığı katkı ve desteklerinden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sundu. 

umraniye2-188.jpg

Bağışçı Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya: “Yeni yapılacak olan okulumuzun bölgemize ve Ümraniyemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, “Bugün burada güzel bir eseri daha ilçemize kazandırmak için temel atma töreni gerçekleştiriyoruz. 2004 yılından bu yana sizlerin oyları sayesinde Belediye Başkanımızla birlikte işin başına geçerek, hizmet üretmeye devam ediyoruz” dedi. Temeli atılan okul hakkında detaylı bilgi vererek konuşmasına devam eden Maliki Ejder Batur, “Belediye Başkanımıza ve hayır sevenimize teşekkür ediyorum” dedi. Maliki Ejder Batur, “Ümraniye Belediyesi olarak AK Parti belediyelerine yakışır şekilde 400’ü aşkın kalıcı eseri ilçemize kazandırdık. Bütün yapılaşma yenidir. İnsanımızın hayat standartlarını yükselten planlı çalışmalarımızın bir sonucudur” dedi.

Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, “Geçmişte okullarımızın durumu çok daha kötüydü. Şimdi ise pırıl pırıl ve imkânlar çok daha iyi. Bu vesileyle Belediye Başkanımıza ilçedeki tüm okullara yaptığı katkı ve destekleri sebebiyle teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, “Ümraniye 14 yıl önce patlayan çöplüğüyle anılırken, bugün prestij konutların, iş yerlerinin olduğu bir ilçe durumuna geldi. İlçemizi İstanbul’un parlayan yıldızı haline getiren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sadece ilçeye kazandırdığı kalıcı eserlerle değil, fakir ve fukaranın da daima yanında olan bir belediye başkanımız var” dedi. Türkiye’nin ekonomi, sağlık ve eğitim alanında önemli gelişmeler gösterdiğinin de altını çizen Eminmollaoğlu, “Türkiye, dünyada büyüme rekoru kıran bir ülkedir. Tüm bunlar; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesindedir. İnşallah Cumhurbaşkanımızın iktidarlığı devam edecektir. Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum”  dedi.

umraniye-236.jpg

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Ümraniye’nin dününü de, bugünü de çok iyi biliyorum. Türkiye, AK Parti iktidarıyla hayal bile edemeyeceği eserlere kavuştu. Biz de Ümraniye’nin taşını toprağını altın ettik” dedi. 

Başkan Hasan Can, “Ümraniye’de şu anda 320 bin yapı stoku var. Yani şehrin yüzde 64’ünü yenilemiş bir belediyeyiz. Bunu yaparken de hiçbir kaçak yapıya asla müsaade etmedik. Allah bir kuluna murat ederse, onu hayırlı işlerinde istihdam eder. Ve ona hayırlı olacak yardımcılar gönderir. Birlikte yol yürüdüğüm mesai arkadaşlarım gururumdur, onurumdur. Bir taraftan devletimizin verdiği bütçenin imkanlarıyla hizmet ettik, bir taraftan devletimize yük olmadan hayır sever kardeşlerimiz tarafından eserler yaptırıyoruz. Bu okulumuzun yapılmasında emek gösteren hayırsever kardeşlerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

24 Haziran seçimlerine değinen Başkan Hasan Can, “Dünyanın dört bir tarafındaki mazlum coğrafyalar ve İslam ümmeti de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı lider olarak görüyor. Bu seçim Türkiye Cumhuriyetinin en önemli seçimidir. Çünkü Türkiye, daha hızlı karar alıp, hareket edecek ve güce kavuşacaktır. Bu vesileyle 24 Haziran seçimlerinin; ülkemiz, milletimiz ve masum coğrafya için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti Ümraniye Çamlık Mahalle Muhtarı Hasan Doğan, Başkan Hasan Can’a yaptığı tüm hizmetler için çiçek takdim etti.

umraniye4-075.jpg

Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise, “Okulun yapımını üstlenen değerli hayırsever iş adamımıza ve ilçedeki tüm hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Rabbim şahadetlerini kabul eylesin. Okulumuz hayırlara vesile olsun” dedi.

Başkan Hasan Can, “Bağışçı Süleyman Çetinsaya’ya Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kurs Hocaları tarafından yapılan tezhip işlemeli minyatür tablo hediye etti. Ardından Başkan Hasan Can ve protokolün düğmeye basmasıyla Çamlık Avrupa Konutları İlkokulu’nun temel atma töreni gerçekleşti.

Temeli atılan Çamlık Avrupa Konutları İlkokulu’nun toplam inşaat alanı; 3700 metrekare’dir. Yapı; 740 metrekare bodrum kat, 740 metrekare zemin kat ve 740 metrekare 3 normal kattan oluşuyor. Toplamda binada 16 derslik, 2 anasınıfı, 1 kütüphane ve çok amaçlı salon yer alıyor.  

umraniye5-040.jpgumraniye6-022.jpgumraniye1-218.jpgumraniye3-131.jpg

9 MAYIS 2018 BİRİNCİBÖLGE

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.